Fundacja dla służb mundurowych niesie pomoc dzieciom z Ukrainy

Fundacja dla służb mundurowych niesie pomoc dzieciom z Ukrainy

Każdy z nas może wspomóc ukraińskie służby mundurowe. Fundacja, która zajmuje się pomocą ich dzieciom, które zmuszone zostały do zamieszkania poza granicami ich ojczystego kraju, utrzymuje się głównie z datków, z dobroci i hojności naszych serc.

Ukraińskie służby mundurowe. Fundacja dla ich dzieci

Po napaści Rosji na Ukrainę Polska, inne kraje europejskie, a także państwowości z innych kontynentów przyjmowały uchodźców z Ukrainy. W większości były to matki z dziećmi, które uciekały z oblężonej Ukrainy przed pożogą wojenną. Każda wojna jest przeciwko dzieciństwu. Wiele tysięcy dzieci ukraińskich została wysiedlona z uwagi na naloty, eksplozje, które uszkodziły podstawowe usługi, takie jak szkoły i szpitale. Ich rodzice często zasilili służby mundurowe. Fundacja, która pomaga dzieciom z Ukrainy, to ostatni najbardziej oczekiwana organizacja we wszystkich zakątkach świata. Tym dzieciom tymczasowo wysiedlonym z własnego środowiska trzeba zapewnić godne warunki bytowania z nowym otoczeniu i służyć pomocą w asymilacji w nowych warunkach, w których przyszło im żyć. To także pomoc psychologiczna i medyczna, którą niesie fundacja dla nich przeznaczona.

Pomoc dzieciom bohaterów

Nie każde dziecko z Ukrainy może liczyć na wsparcie choćby jednego rodzica, który razem z nim znalazł się poza granicami ojczystego kraju. Jest wiele przypadków, gdy oboje rodziców zasilili ukraińskie służby mundurowe. Fundacja, która niesie pomoc tymczasowo osieroconym ukraińskim dzieciom musi przede wszystkim skupiać się na ich kondycji psychicznej. Dlatego organizacje, które zostały powołane do życia po wybuchu wojny na Ukrainie zatrudniają psychologów i psychiatrów, którzy świadczą pierwszą pomoc takim dzieciom. Dzieci ukraińskich żołnierek i żołnierzy potrzebują także wsparcia w wyszukaniu im internatu, akademika lub rodziny zastępczej, gdzie mogłaby spokojnie przeczekać pożogę wojenną. Także tym zajmują się odpowiednie organizacje non-profit  im dedykowane. Organizacja spokojnego domu, to danie ukraińskim dzieciom komfortu do kontynuowania edukacji. Fundacje pomagają także w zaaklimatyzowaniu się w nowym środowisku i wyszukaniu szkoły, w której dziecko może kontynuować naukę. Zapewnienie środków do życia to kolejny komponent pomocy, które świadczą organizacje pomagające ukraińskim dzieciom. To nasz wkład we wsparcie, które otrzymują od nas ukraińskie służby mundurowe. Fundacja, która pomaga ich dzieciom, pomaga także im.

Pomóż dzieciom z Ukrainy

Zwłaszcza teraz, gdy mamy okres rozliczeniowy warto zastanowić się, czy nasz 1,5% podatku nie przeznaczyć na organizację non-profit, która niesie pomoc ukraińskim dzieciom. Wszyscy możemy nieść pomoc żołnierzom walczącym także o naszą wolność przekazując środki na taką organizację. Nie trzeba długo ich szukać. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „pomoc dla dzieci z Ukrainy”, a wyświetli nam się szereg fundacji, które niosą dobro ukraińskiej dziatwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.