W sklepach mamy bardzo duży wybór akcesoriów do wystroju pokoju dziecięcego, ale także zabawek dla dziecka. Chcąc być oryginalnymi, nie wydając tym samym fortuny na designerskie akcesoria dla dziecka, możemy spróbować swoimi siłami je wykonać. Świetnym pomysłem jest samodzielne wykonanie karuzeli do łóżeczka. Taka karuzela do łóżeczka naszego dziecka, to prawdziy hit. Karuzela pomaga w zasypianiu, uspokaja maluszka oraz zajmuje jego uwagę. Dziś pomysł na DIY. Jak zrobić karuzelę ?

Karuzela do łóżeczka – jak zrobić? Domowe DIY

Karuzelę do łóżeczka można wykonać samemu. Wtedy będzie ona oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Co może się przydać do wykonania własnoręcznie zrobionej karuzeli? Dosłownie wszystko!

Wykonanie karuzeli:

Możemy użyć między innymi:

• kolorowych pomponów (własnoręcznie można je wykonać z włóczki)
• origami
• dzwoneczków
• możemy uszyć coś samemu
• możemy wykonać kolorowe ozdoby z filcu, zamszu, tkanin i włóczki, czy nawet z papieru

Takie ozdoby można zawiesić na nitce, albo drewnianych patyczkach. Cokolwiek mamy pod ręką.

Jak wybrać odpowiednią karuzelę do łóżeczka dziecka?

Każdy rodzic staje przed pytaniem: jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza. Co mamy do wyboru?

1. Karuzela plastikowa – ich zaletą jest to, że są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i często tańsze.
2. Karuzela materiałowa – karuzele materiałowe natomiast są milsze w dotyku dla dzieci i ciekawsze. Trudno jednak wyczyścić je, kiedy zostaną zabrudzone.
3. Karuzela bez pozytywki – pojawiają się one coraz rzadziej, ponieważ kiedyś były tylko takie modele, a dziś z duchem czasu pojawiły się modele, które wydają dźwięki i są one częściej kupowane przez rodziców.
4. Karuzela muzyczna – wydobywają z siebie dźwięki, które mają na celu zainteresować i zarazem uspokajać dziecko. Pobudzającą one także słuch dziecka przez co go rozwijają. Przed zakupem należy sprawdzić jakie melodie ma dana karuzela, ponieważ wybór jest ogromny. Mogą to być pojedyncze dźwięki, kołysanki, odgłosy natury, czy muzyka poważna.

Karuzela do łóżeczka turystycznego

Nie każdą karuzelę da się zamontować do łóżeczka turystycznego, ponieważ większość karuzeli posiada uchwyt przystosowany tylko do szczebelek tradycyjnego łóżeczka. Można jednak dostać takie ze specjalnym klipsem, który da się zamontować na łóżeczku turystycznym – trzeba jednak zwracać na ten zaczep uwagę. Karuzele, które nadają się do łóżeczka turystycznego to między innymi: karuzele firmy Canpol.

Jak zamontować karuzelę do łóżeczka

Montowanie karuzeli jest bardzo proste. Należy po prostu zaczepić uchwyt o szczebelki, które posiada każde łożeczko. Większy problem zaczyna się przy wyborze miejsca na karuzelę.

Karuzela powinna być zamontowana na wysokości głowy dziecka tak, aby nie sprawiało mu problemu patrzenie na nią. Jednak dziecko nie powinno móc dotykać paluszkami karuzeli i zaczepiać jej. Więc musi być na takiej wysokości od dziecka, aby nie sięgnęło ono rączką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.