Kolorowanki dla dzieci – jaki mają wpływ na rozwój i zachowanie dziecka?

Kolorowanki dla dzieci – jaki mają wpływ na rozwój i zachowanie dziecka

Kolorowanie obrazków to jedno z najbardziej lubianych przez niektóre dzieci zajęć. Dotyczy to pociechy w różnym wieku. Choć nie każde dziecko pała taką samą sympatią do kolorowanek, to warto postarać się, aby były one obecne w jego życiu jak najczęściej. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak wybrać oraz na co zwracać uwagę w trakcie wyboru kolorowanki dla dzieci.

Dlaczego warto kupować kolorowanki dla dzieci?

Przeróżne kolorowanki to nie tylko jedna z form zabaw. To również niezwykle rozwijające zajęcie, które wpływa na wiele sfer życia małego dziecka.
1. Kolorowanki rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność.
2. Dzięki kolorowankom dziecko może w bardzo przyjemny i efektywny sposób nauczyć się rozróżniać kolory, kształty. Uczy się nazw zwierząt, roślin, różnych przedmiotów codziennego użytku.
3. Kolorowanki pozwalają dziecku na pełną koncentracją. Uczą skupienia się na jednej czynności.
4. Kolorowanie obrazków również wiele cierpliwości oraz wytrwałości, które to cechy konieczne są w późniejszej nauce.
5. Kolorowanki rozwijają także zdolności manualne. Znacznie poprawiają motorykę małego dziecka. Przyzwyczajają dziecko do posługiwania się kredką, co pomaga w nauce pisania. Dziecko przyzwyczaja się również do wykonywania małych, precyzyjnych ruchów.

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru kolorowanki dla dzieci?

Kolorowanki niedopasowane odpowiednio do dziecka mogą je skutecznie zniechęcić do tego kreatywnego zajęcia. Byłaby to natomiast wielka szkoda, jeśli dziecko zrezygnowałoby z tak przydatnej czynności, która mogłaby pozytywnie wpłynąć na jego rozwój, z tak błahych powodów, jak np. kredki.

Kupując kredki, należy zatem wziąć pod uwagę następujące czynniki

1. Dopasowanie rodzaju kolorowanki do etapu rozwoju dziecka. Dziecko często zniechęca się, jeśli kolorowanka jest dla niego za trudna lub przeciwnie- za łatwa.
2. Zainteresowania dziecka. Warto kierować się tym, co dziecko pasjonuje szczególnie. Miłośnik świata zwierząt powinien dostawać właśnie kolorowanki z takimi motywami. To jeszcze bardziej zachęci go do dalszej zabawy, a tym samym rozwoju.
3. Rodzaj narzędzi. Przede wszystkim warto postawić na dobre, niełamiące się kredki. Jeśli będą mocno napigmentowane, przez co bardziej wyraziste, dziecko będzie mogło wkładać mniej wysiłku ładnego pokolorowania obrazka.

Kolorowanki dla dzieci – jakie wybrać?

Bardzo popularne są kolorowanki z postaciami z bajek. Wystarczy dowiedzieć się, jaka bajka jest aktualnie dziecka ulubioną, aby mu sprawić naprawdę trafiony prezent. Popularne są kolorowanki z takimi bajkami jak:

– Kraina Lodu,
– Masza i Niedźwiedź,
– Angry Birds,
– Jake i piraci z Nibylandii,
– Auta,
– kultowe bajki Disneya: Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna i inne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.