Leżaczek – bujaczek dla niemowlęcia. Czy aby na pewno okaże się trafionym zakupem?

Leżaczek – bujaczek dla niemowlęcia. Czy aby na pewno okaże się trafionym zakupem?

leżaczki – bujaczki mogą być sporym ułatwieniem dla rodziców w codziennej opiece nad dziećmi. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie urządzenia i czy jest ono w pełni bezpieczne dla malucha.

 

Leżaczki – bujaczki są bardzo popularne i w ofertach sklepów dziecięcych można znaleźć duży wybór tego typu produktów. Czy jednak zakup bujaczka jako elementu niemowlęcej wyprawki okaże się w pełni trafiony? Specjaliści mają sprzeczne zdania co do tego, czy naprawdę warto kupować tego typu produktu dla niemowląt. Warto więc sprawdzić, czy leżaczki – bujaczki będą odpowiednie dla każdego dziecka i jak wybrać najlepszy model.

Czym są leżaczki – bujaczki?

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie może służyć dziecku zarówno do spania i odpoczynku, jak i do aktywnej zabawy połączonej z huśtaniem. Dla wielu rodziców bujaczki są sposobem na ukojenie płaczącego dziecka i daniem mu zajęcia – są także alternatywą dla ciągłego noszenia na rękach. Leżaczek –bujaczki mogą stanowić dla rodziców ogromne ułatwienie w opiece nad dzieckiem, szczególnie jeśli wybierzemy kolorowe modele z doczepianymi zabawkami, emitujące muzykę i oferujące dziecku wiele atrakcji. Producenci tego typu akcesoriów dla dzieci praktycznie prześcigają się w doborze dodatkowych funkcji i możliwości bujaczków, dlatego każdy rodzic bez większego problemu może dobrać produkt odpowiedni dla maluszka.

Czy leżaczki – bujaczki są zdrowe?

Leżaczki – bujaczki i ich wpływ na zdrowie dziecka to temat kontrowersyjny, ponieważ można spotkać wiele sprzecznych opinii. Lekarze przyznają, że stymulowanie zmysłów dziecka i bujanie korzystnie wpływa na jego rozwój. Trzeba tylko pamiętać o tym, by nie przeciążać układu nerwoego dzecka nadmierną ilością bodźców. Jeśli korzystamy z wibracji czy melodyjek, bujanie można sobie odpuścić.

 

Z drugiej jednak strony, pozycja przyjmowana w bujaczku niekorzystnie wpływa na zdrowie dziecka i czasem lepiej położyć malucha na kocyku, na twardej podłodze. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z tego typu urządzeń z głową. Jeśli dziecko będzie przebywało na bujaczku przez kilkadziesiąt minut dziennie to nic złego się nie stanie.

Problem rodzi się dopiero wtedy, kiedy maluch śpi w bujaczku lub spędza w nim długie godziny, a pozycja ta jest niekorzystna dla jego kręgosłupa. Przy korzystaniu z urządzenia warto także pamiętać o zachowaniu kontaktu z dzieckiem – rodzic powinien być stale w pobliżu i musi zwracać uwagę na to, co dzieje się z maluszkiem, nawiązując z nim kontakt wzrokowy.

Jaki leżaczek – bujaczek wybrać?

Na rynku jest wiele leżaczków – bujaczków, które różnią się zarówno wyglądem, jak i funkcjami dodatkowymi. Najprostsze modele są podobne do fotelików samochodowych, dają dziecku możliwość leżenia, a rodzic może w dowolnej chwili pobujać malucha. Są także urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają wmontowane pozytywki, system wibracji czy nawet automatyczne bujanie z regulacją szybkości. Druga opcja jest znacznie wygodniejsza dla rodziców, ponieważ bujaczek sam się porusza, bez ingerencji rodzica.

 

Oczywiście przy zakupie warto brać pod uwagę charakter dziecka i to, czy będzie ono zainteresowane bujaczkiem, a także potrzeby samych rodziców. Należy również pamiętać, że nie każdy maluch chce spędzać czas w bujaczku – niektóre tego typu akcesoriów całkowicie nie akceptują. Kryterium wyboru powinna być także cena – najtańsze modele kupimy czasem za mniej niż 100 złotych, jednak bujaczki wielofunkcyjne zaczynają się od co najmniej 200 złotych w zależności od modelu i funkcji.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.

Kino Lot

Strona: Kino Lot kategoria tematyczna: filmy Kino Lot – Filmy dla prawdziwych kinomaniaków! Witamy na stronie internetowej Kino Lot, gdzie

Czytaj więcej »