Strój na basen dla niemowlaka i dla dziecka – jaki strój kąpielowy wybrać?

Strój na basen dla niemowlaka i dla dziecka – jaki strój kąpielowy wybrać?

Dzieci kochają kąpiele w wodzie, dlatego warto chodzić z nimi na basen. Dla małych dzieci bardziej naturalnym jest środowisko wodne – w końcu to w nim spędziły aż 9 bezpiecznych miesięcy. O tym, że niemowlaki czują się w wodzie jak ryby, świadczy intuicyjne zamykanie buzi w wodzie i otwieranie oczu – ten odruch pozostaje maluchom aż do ukończenia szóstego miesiąca życia. Basen stymuluje rozwój małego dziecka i jest dla niego niezwykłą przyjemnością. Przed wizytą na kąpielisku należy jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiedni strój dla dziecka.

Strój na basen dla niemowlaka i dla dziecka

Dla dzieci kilkumiesięcznych stroju kupować nie trzeba. Należy jednak założyć im odpowiednią pieluszkę, która jest przystosowana właśnie do pływania. Taka pielucha wyróżnia się tym, że nie chłonie wody, dzięki czemu nie staje się ciężka i nie spada z pupy. Strój dla niemowlaka jest odradzany również ze względu na to, że krępuje ruchy i jest zakupem na jeden sezon, bo dziecko szybko z niego wyrośnie.

Strój kąpielowy dla dziecka – co dla dwulatka?

W momencie, gdy nasz maluch kończy pierwszy roczek, warto już poszukać stroju z prawdziwego zdarzenia. Dobre będą majtki kąpielowe dla dzieci, które przypominają połączenie pieluchy i stroju kąpielowego. Składają się z dwóch warstw oraz chłonnego wypełnienia. Takie majtki łatwo się pierze, a także schną one bardzo szybko. Na wszelki wypadek zawsze warto jest mieć przy sobie dwie pary.

Strój kąpielowy dla przedszkolaka

O ile chłopiec nie jest problemem, bo wystarczy mu kupić zwykłe kąpielówki w odpowiednim rozmiarze, o tyle dla dziewczynki trzeba poszukać stroju z górą. Jeśli ma być on jednoczęściowy, to ważne by dało się go łatwo i szybko zdjąć oraz założyć, a także by nie krępował ruchów. Lepiej wybierać grubsze ramiączka, które nie ocierają się o skórę, co może być szczególnie przykre wtedy, gdy dziecko zbyt mocno się opali. Jednoczęściowy strój posiada tę zaletę, że zawsze wszystko znajduje się na swoim miejscu, a do tego nie musimy się obawiać, że coś gdzieś przypadkiem się rozwiąże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.