Szumisiowa maskotka – co to jest Szumiś? Jak działa? Jak wybrać?

Szumisiowa maskotka – co to jest Szumiś? Jak działa? Jak wybrać?

Szukając sposobu, by pomóc noworodkowi w spokojnym zasypianiu, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniej zabawki wydającej biały szum. Kiedyś w tym celu wykorzystywano różne sprzęty domowe, jednak producenci zabawek wyszli naprzeciw potrzebom rodziców, tworząc niesamowicie uroczą, pluszaną zabawkę, która bez trudu utuli do snu każdego malucha.

Szumisiowa maskotka – co to jest?

Szumisiowy pluszak, jak sama nazwa wskazuje, to miękka przytulanka dla dzieci, która wydaje z siebie szumiące dźwięki. Przyjazny wygląd postaci i wykonanie z materiału minky zapewnia dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, miękkość i komfort, zaś sam materiał stymuluje sensorycznie zmysły maluchów. Zabawka wydaje z siebie tak zwany biały szum – jest to dźwięk podobny do odgłosów, które towarzyszą maluchowi w łonie matki. Jak udowodniono, tego rodzaju dźwięki pomagają dzieciom się uspokoić i zasnąć.

Szumisie wykonane zostały z bezpiecznego dla dzieci, hipoalergicznego materiału i posiadają wszystkie niezbędne atesty, które pozwoliły na sprzedawanie ich na terenie Unii Europejskiej. Wiele opinii zadowolonych klientów potwierdza zaś, że zabawka doskonale sprawdza się w praktyce. Dzięki jej odpowiedniemu wykonaniu korzystać z niej można zarówno w domu, na spacerze w wózku czy w samochodzie podczas podróży, pomagając maluchowi zasnąć i poradzić sobie z kolką.

Jak działa Szumiś?

Zabawka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to sam pluszak, wykonany z materiału minky. Można go spotkać w kilku wersjach kolorystycznych. Każda z zabawek ma różne elementy (takie jak uszka bądź łapki), za które dzieci mogą chwytać, rozwijając swoje zmysły. Drugą częścią jest elektroniczny mechanizm, który wydaje z siebie szumy. Mechanizm wkłada się do kieszonki zabawki, z wewnątrz której można ją włączyć. Urządzenie zawiera pięć różnych rodzajów szumów: dwie częstotliwości przypominające szum suszarki, szum padającego deszczu, wód płodowych oraz szum fali morskiej. Wszystkie z nich można ustawić w intuicyjny sposób za pomocą przycisku. Po włączeniu zabawki przez godzinę generuje ona dźwięki, które pomagają dziecku uspokoić się i zasnąć. Po upływie godziny zabawka zaczyna samoistnie się wyciszać, dopóki całkowicie się nie wyłączy – dzięki czemu nie trzeba wyłączać jej samodzielnie, ryzykując obudzeniem malucha.

Jakiego Szumisia wybrać?

Decydując się na zakup szumiącego pluszaka warto wiedzieć jakie są dostępne na rynku, by wybrać wygląd i właściwości zabawki, które najlepiej sprostają wymaganiom rodzica i dziecka. Pośród dostępnych rodzajów Szumisiów największą popularnością cieszą się zabawki przedstawiające samą główkę pluszaka. Mają nieduży rozmiar i doskonale mieszczą się do łóżeczka i wózka malucha. Niezwykle popularne i polecane przez wielu klientów są również Szumisie przedstawiające całe postaci, mają one długie uszy i wystające łapki, co dodatkowo motywuje dzieci do zabawy i rozwijania zmysłów. Można również spotkać zabawki mające znacznie bardziej humanoidalną postać.

W zależności od modelu zabawki można również ustawić tryb non-stop – który sprawia, że zabawka wydaje z siebie szum przez 12 godzin. Istnieje również aplikacja na telefony, która pozwala kontrolować zabawkę na odległość, nie jest jednak dostępna we wszystkich modelach Szumisiów, dlatego należy dobrze przeczytać opisu produktu, przed kupieniem odpowiedniej zabawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.