Wybierając się z dzieckiem w podróż, bądź wysyłając je na wyjazd zorganizowany, należy zadbać o to, by maluch miał odpowiedni bagaż, w którym będzie mógł trzymać swoje rzeczy. Dobra walizka dla malucha do klucz nie tylko do zachowania porządku pośród swoich rzeczy, ale również sposób na zapewnienie mu wygodę podczas podróżowania.

Jak wybrać walizkę?

By wybrać odpowiednią walizkę dla dziecka należy przede wszystkim dowiedzieć się, jakie są rodzaje walizek i czym charakteryzują się te warte uwagi. Do cech, które mają duże znaczenie podczas wyboru, należą:

  • materiał wykonania – walki dziecięce, podobnie jak walizki dla dorosłych, dzielą się na trzy rodzaje ze względu na materiał wykonania: miękkie (dobre do dużych bagaży, ponieważ łatwo się je upycha), półtwarde oraz twarde – doskonałe podczas podróży autokarem bądź samolotem, zapewniające bezpieczeństwo przedmiotów znajdujących się wewnątrz walizki;
  • rączki – walizka powinna mieć odpowiednio solidne rączki. Zarówno te służące do noszenia jej, jak i teleskopową rączkę o wychodnym uchwycie, dzięki której walizkę będzie można wygodnie za sobą ciągnąć. Powinny być wykonane z solidnych materiałów, dzięki którym zmniejsza się ryzyko, iż rączka się uszkodzi, a jej uchwyt powinien być gładki i wygodny do chwytania;
  • kółka – walizki dzielą się na takie z dwoma bądź czterema kółkami. Większa liczba kółek pozwala na prowadzenie walizki w pozycji pionowej, co znacznie ułatwia jej transportowanie i doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci. Dwa kółka pozwalają na ciągnięcie walizki za sobą, to rozwiązanie najczęściej można spotkać w przypadku walizek miękkich lub półtwardych;
  • kolorystyka i ozdoby – ta cecha ma duże znaczenie w przypadku dzieci. Wybranie kolorowej walizki dodatkowo ozdabianej charakterystycznymi, lubianymi przez dzieci grafikami zapewnia, że podczas podróży dziecko nie zgubi bagażu i będzie w stanie rozpoznać go pośród innych.

Najchętniej wybierane – jakie?

Znając już cechy dobrych walizek można przejść do podjęcia decyzji odnośnie zakupu konkretnego produktu. By jednak wiedzieć, które z walizek sprawdzają się najlepiej, warto przyjrzeć się rankingowi walizek dziecięcych, zawierającemu najpopularniejsze produkty cieszące się wśród klientów dobrą opinią. Należą do nich między innymi:

Trunki Walizka Jeżdżąca To seria walizek dla najmłodszych charakteryzująca się niezwykłymi kształtami, czterema kołami i solidnym wykonaniem. Są to walizki twarde, posiadające rączki do noszenia, o wielu ciekawych motywach, takich jak: biedronka, zebra, taksówka czy dinozaur.
American Tourister Walizka spinner Twarda, lekka walizka na czterech kółkach o jednostajnej, wyrazistej barwie w kilku możliwych opcjach. Posiada solidną, teleskopową rączkę i zabezpieczenia wewnętrznego bagażu.
VADUE Tobago Miękkie walizki na kółkach z teleskopowymi rączkami. Posiadają dwa kółka, rączki do noszenia w trzech różnych miejscach oraz suwaki z możliwością dodania zabezpieczenia.

 

Zalety i wady walizek dziecięcych

Jak wszystkie inne produkty, walizki dla dzieci mają również swoje wady i zalety, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu. Wśród nich wyróżnić można:

Zalety Wady
Duży wybór kolorów i grafik, które pomagają dzieciom rozpoznawać swoje bagaże. Mniej miejsca na rzeczy w porównaniu z klasycznymi walizkami.
Wygodny sposób transportowania – kółka i rączki dostosowane do potrzeb dzieci. Mniejsza możliwość zabezpieczania bagażu przed ewentualną kradzieżą.
Solidne wykonanie z myślą o maluchach. Wysoka cena.
Łatwość zachowania porządku wewnątrz walizki. Ze względu na nieduży rozmiar walizka posłuży dziecku tylko przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.