Wspólne wykonanie zabawek, jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem i poczuć się samemu jak dziecko

Wspólne wykonanie zabawek, jak spędzić kreatywnie czas z dzieckiem i poczuć się samemu jak dziecko

Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem, pokazać mu, że samemu też można wiele zrobić, a wspólna zabawa jest najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Każdy rodzic powinien też się od czasu do czasu pobawić.

 

W obecnych czasach na półkach sklepowych można znaleźć zabawki, o których nawet nie śniło nam się dziesięć lat temu. Różnorodność i kolorystyka przyciąga nie  jedno dziecięce i dorosłe spojrzenie. Zabawki interaktywne, milutkie pluszowe zwierzątka, lalki, zdalnie sterowane pojazdy sprawiają, że nawet dorosłemu wraca chęć powrotu do dzieciństwa.

Czasami warto się jednak zastanowić czy takie rzeczy nie sprawiają, że zajmujemy dziecku czas zamiast mu go poświęcać. Największą radością dla naszych dzieci jest czas który mu poświęcamy. Wynajdując im to co nowe zajęcia, dziecko na pewno nie będzie się nudzić, jednak nic nie da mu tyle radości i satysfakcji co czas spędzony z rodzicem. Świetnym zajęciem dla nas i naszych dzieci będzie wspólne robienie zabawek.

Co da nam wiele radości, rozwinie umiejętności manualne dziecka, pozwoli nam na spędzenie więcej wspólnego  czasu, jest to także doskonały pomysł na spędzenie kreatywnie deszczowego dnia w domu z dzieckiem. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Puzzle – zdjęcie lub obrazek wystarczy pociąćna kilka elementów i spróbować je później wspólnie ułożyć, rozwija spostrzegawczość i stopień trudności zadania zależy tylko od nas a dane elementy można wciąż dzielić

Memory – ze sztywnego brystolu trzeba wyciąć parzystą liczbę elementów o tej samej wielkości i narysować pary obrazków, mogą być to zwierzęta, owoce czy też obrazki przedstawiające zabawki

Pacynki – wystarczy stworzyć stożki z kartki papieru, takiej wielkości aby się zmieściły na palec i dokleić zabawne buźki. A jeśli mamy ochotę możemy stworzyć całe zoo, lub królewski orszak. Do takich pacynek można również stworzyć scenę np. z pudełka po butach i bawić się w teatrzyk, tworząc przedstawienia dla innych członków rodziny.

Cyferkowe dopasowywanki – wykonanie podobne jak w popularnym memory, jednak pary będą wyglądać nieco inaczej, ze względu na to, że należy na jednym elemencie napisać cyferkę a na drugim odpowiedającą liczbę np. kółeczek.

Doskonała okazja do namówienia dziecka do nauki poprzez zabawę.

Gra planszowa – jedna z najłatwiejszych żecy do wykonania, na kartce papieru rysujemy plansze, pionki i kostkę do gry możemy wykorzystać z gry którą mamy akurat w posiadaniu. Pozwala na zdrową rywalizację i pokazanie, że jednak nie zawsze się wygrywa.

Scrabble – nie jest też trudno stworzyć własną wersje tej gry, jednak jest to opcja dla nieco starszych pociech, poprawia ortografię i zasób słów

Kartonowy dom – jeśli jesteśmy posiadaczami większego pudła kartonowego które zostało np. po zakupie telewizora lub mebli możemy wspolnie wykonać domek lub twierdze, jeśli takiego kartonu nie mamy a pomysł się podoba można udać się do najblizszego sklepu,a tam na pewno daną rzecz nam podarują

Pomysłów jest na pewno o wiele więcej i można je łatwo znaleźć. Wszystko zależy od naszej kreatywności i materiałów którymi na daną chwilę dysponujemy. A co najważniejsze daje czas dla rodziców i dziecka, co sprawia, że więź i zaufanie między nimi jest o wiele silniejsze.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko 6 zł za  publikacje artykułów sponsorowanych na naszych portalach. Wejdź i zamów reklamę na portalu w formie artykułu sponsorowanego i inne formy.