Zabawki edukacyjne do nauki angielskiego. Jaką zabawkę wybrać?

Dzieci często nie lubią nauki dla zasady, dlatego warto tę „nieprzyjemną” czynność połączyć z zabawą. Zabawki edukacyjne dają wiele możliwości, a różne stopnie zaawansowania sprawiają, że dziecko od najmłodszych lat może uczyć się pierwszych słówek w języku angielskim. Oczywiście nie ma co na siłę robić z malucha poligloty, jednak taka zabawa, połączona z nauką, może sprawić, że dziecku będzie łatwiej opanować materiał ze szkoły bądź przedszkola. Dziś propozycje zabawek do nauki angielskiego.

 

Najważniejszą rzeczą przy wyborze zabawki edukacyjnej jest sprawdzenie, dla jakiego wieku jest przeznaczona. Trzeba pamiętać, że to wciąż jednak zabawka, która ma jedynie przemycić elementy nauki, odpowiednio dostosowane do jego możliwości.

Dla najmniejszych dzieci do wyboru mamy różne puzzle i układanki, prezentujące pojedyncze słowa wraz z obrazkami. Kolorowe, wesołe rysunki pozwalają łatwiej przyswoić dziecku nazwy w języku angielskim. Dla większych dzieci fajną opcją są gry językowe. Są one nie tylko ciekawą formą nauki, ale mogą być także wyśmienitą rozrywką dla całej rodziny.